Hayattan Rengi Alsak Ne Olur?

Filli boya yeni reklamıyla yine çok ilgi çekti: Verdiği mesajla insanların ruhuna dokunmayı başaran marka, yayımlandığı gibi twitter’da trending topic olmayı başardı.

Filli Boya’nın marka yönetiminde ne kadar başarılı olduğundan daha önce bahsetmiştim; bunun ayrıntısını https://brandynote.com/2011/10/15/kaba-sanayiden-lovemark-filli-boya/ linkindeki yazıma havale edip hemen konuya gireyim… Filli Boya yine sezonu açmış, çok güzel bir reklam filmi serisi ile. Her zamanki gibi tek celebrity ile çalışmaktan kaçınmış; çok renkliliğin doğasına aykırı olmamak için… birbirinden farklı dört yüz seçilmiş ve hepsinin ağzından, ürünle ve marka ile bire bir örtüşen güçlü bir mesaj “hayattan rengi alın; geri neyi kalır ki?”

Bu mesaj ile, akıllara kazınabilecek bir sunumun desteği sayesinde, hayatın en önemli olgularından biri ile özdeşleştirmişler kendilerini. “Boya değil, hayatınız için renk üretiyoruz” diyorlar anlayacağınız. Reklam filminin sonunda marka ismini, seslendirmeden –mesajla birlikte- nota çizgilerine yerleştirmeleri de müzikteki çok sesliliği monotonluktan uzak olma göndermesi ile kullanmış ve çok renklilik mesajını daha da güçlendirmişler. Kampanya hem tüm ayrıntıları ile markanın genel imajına ve önceki mesajlarına çok uyumlu, hem de yepyeni. Yani; Filli Boya marka şiirine güzel bir mısra daha eklemiş. Hem marka yöneticilerinin hem de ajanslarının eline sağlık. Bu arada, pek televizyon izlemediğimi ve reklamı ilk twitter’dan duyduğumu da söylemeliyim ki; bu kamoanyanın şimdiden WOMM oluşturduğunu gösterir.

Tarih tekerrür edecekse, diğer rakiplerin de bir iki hafta içinde reklam kampanyası başlatacağına emin olabiliriz. Diğer boya markaları alel acele reklam hazırlaya dursun; biz de filli’nin reklamlarını izleyelim… buyurun;

Advertisements