Ceviz’den İnovasyon: Akıllı Menü

Teknolojik, her yeni ürünün markası/ismi de aynı çağrışımlarda olmalı diye bir kaide yok tabii ki; bu ürün, ismini hitap ettiği sektörden almış… Ceviz Akıllı Menü’den bahsediyorum. Duyanlarınız vardır muhakkak; yaklaşık 2 ay önce davet edildiğim bir lansman toplantısında, pazarlama uzmanları ve ağırlama endüstrisi profesyonellerine tanıtılmış ve beyin fırtınası yapılmıştı bu ürün için. Doğrusu beni baya etkiledi. O zamandan beri de boş durmamış bir ay kadar önce gerçekleşen “Uluslar arası Ağırlama Teknolojileri Fuarı’nda” ürünün sahaya sunmuş ve beğeni toplamışlar. 

Peki nedir bu Ceviz Akıllı Menü? Ceviz, hepimizin muzdarip olduğu, yemek bekleme sürecini eğlenceli hale getirmekten tutun, menüde görüp de iştahınızı kabartan ama “kalmadı” cevabı ile hayallerinizin yıkılması gibi birçok soruna çözüm üretmiş. Ceviz’in maharetleri bununla da sınırlı değil; öncelikle çağımızın en hızlı yaygınlaşan mecrası, sosyal medya ile tam entegrasyon sağlıyor. Bu özelliği ile de yemek bekleme sürecini eğlenceli hale getirirken, aynı zamanda durum paylaşımını, sağladığı görsellerle zenginleştiriyor.

Benim en çok dikkatimi çeken özelliği ise, tabii ki bir pazarlama canavarı olması… Ceviz Akıllı Menü ile kendi ürünlerinize ait kampanyaları hem zengin bir görsellikle hem de güncel olarak sunmanız mümkün; daha da iyisi; bu işlemleri yapmak için yeni kağıt bastırarak ne doğaya ne de bütçenize zarar vermeniz gerekmiyor. Bunun da ötesinde, Ceviz’in en önemli vaatlerinden bir tanesi; yakında ortak bir network’e dahil olarak, isteyen işletmecilerin, menülerine reklam almasını sağlayacak olması. Yani bildiğiniz reklam panosu…

Kullanım alanları ve işlevselliği, işletmecinin hayal gücü ile sınırlı diyebiliriz; isteyen yemeklerin tarifini ya da geleneksel bir yemeğin tarihçesini dahil edebilirken, daha öteye gidip yemeğin yapılışını kamera ile canlı ya da kayıttan izlettirebilir.

Pek yakın zamanda, çok yaygın olarak kullanılacağını düşünüyorum… en azından öyle olmasını umuyorum, çünkü gayet eğlenceli bir deneyim yaşattığını şahsen gördüm. Hem genç ve heyecanlı bir ekip tarafından kurulmuş ve geliştiriliyor olması bu konuda beni ümitlendiriyor. Daha detaylı bilgilenmek için http://akillimenu.com/ 

Advertisements