@Dryistanbul, Doğru İletişimle Yükseliyor…

Bu aralar, bir arkadaşınız isminizi ve telefon numaranızı Dry İstanbul firmasına vermiş olabilir ve her an bir temsilcisi tarafından aranabilirsiniz. Özellikle işi gereği resmi giyinmek zorunda olanlar ve sıkça kuru temizlemeye ihtiyacı olanlar için çok akılcı –bomba gibi bir kampanya başlatmışlar “Köpük Kart” diye. Öyle ki aranan kişinin hayır demesi pek mümkün olmaz sanırım. Tabii ki asıl ilgimizi çeken, bunun marka iletişimi kısmı.

Şöyle bir kısa gezinti sonrasında, Dry İstanbul’un dijital/sosyal medya kanallarını gayet yoğun kullandığını görebilirsiniz. Yoğun kullanmak, doğru kullanmak değildir tabii ki; ancak gerçekten etkin ve doğru iletişim kurduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Etrafımızda gördüğümüz “güçlü” ve “büyük” markaların bile yaptığı hatalara düşüp, marka iletişimini bir kenara itmemişler.

Öncelikle esprili ve samimi bir dil kullanmışlar genel olarak, bu sayede hedef kitle ile daha hızlı ve kolay bağ kurabiliyorlar. Potansiyel tüketiciye, güven veren bir iletişim biçimi belirlemiş ve gördüğüm kadarıyla, bu konuda istikrar gösteriyorlar.

Hali hazırda, “Pek Bi Beğendim” ve “Köpük Kart (ana)” olmak üzeri iki çekici kampanya ile pazar paylarını genişletme yolunda çok önemli adım atmış olmakla birlikte, marka iletişimine yönelik vaat edilen fayda mesajları iletilirken, kültürel değerler, duygusal dürtüler ve nostalji gibi hareket noktaları belirlenerek, tüketicinin zihnine olumlu mesajlar gönderme görevi de göz ardı edilmemiş.

Özellikle “yaşamı kolaylaştırma” prensibini marka kimliğinin merkezine oturtmuş ve bu mesajı güçlendirmek için istikrarla çalışıyor gibiler. İnsanların mantıksal kararlarını da göz ardı etmeden, çekici fiyatların sunulduğu kampanyalar sayesinde, geçici de olsa pazar payını büyüteceği gayet açık; eğer “denettirmeyi” başardıkları potansiyel müşterilere, hızlı ve etkin hizmet anlayışını da aktarabilirlerse, Dry İstanbul’un, geleceğin çok güçlü markalarından olacağını ön görmek mümkündür.

Çünkü, kararsız, fikir değiştirmeye eğilimli olan müşteri kitlesini bu tip etkili kampanyalarla “denemeye” ikna etmek kolaysa da; onları sadık müşteri haline getirmek oldukça zordur. Dry İstanbul’un uzun süre bağlayıcı bir kampanya düzenlemiş olması da, kendisini anlatmak için vakit kazandıracağından, avantajlı bir durum. Bu süreci, müşteriyi pişman etmeden, doğru kullanarak değerlendirmelerini umut ediyorum.

Advertisements